Yatak Odası Avize Modelleri

Yatak Odası Avize Modelleri

Kategori: Eviniz İçin Avize Seçimi (2. Bölüm) Okunma: 5562

Evlerimizin en çok kullanılan yaşam alanlarından bir tanesi de yatak odalarıdır. Yatak odalarında aydınlatma sistemi ve doğru Yatak Odası Avize Modelleri kullanımı oldukça önemlidir. 

Yatak odaları giyinmek, kitap okumak, dinlenmek, makyaj yapmak gibi bir çok farklı amaç için kullanılan odalar olduğu için yatak odası avize modelleri içinden bir kaç farklı alternatifi beraber kullanmanız çok faydalı olacaktır. Ve ayrıca size tavsiyemiz aydınlatma oranından emin olduğunuz avize modelleri tercih etmeniz. Örnek vermek gerekirse yatak odası aydınlatmasında yetersiz ışık o odayı çok karanlık, kasvetli ve olduğundan çok daha küçük gösterebilir. Ancak buna karşı yatak odası için aydınlatmanın çok güçlü olması gözlerinizi rahatsız edip odanın rahatlatıcı ve dinlendirici atmosferini bozabilir. Bu nedenle yatak odalarında abajurlar, aplikler ve yatak odası avizeleri birlikte kullanılmalıdır. Bu durum odayı hem daha geniş ve ferah gösterecektir hem de isteğe ve amaca göre yatak odanızın aydınlatmasını ayarlayabilme özgürlüğü sağlayacaktır.

Yatak Odası için Avize Modeli Nasıl Olmalı?

Teknolojinin, üretim sistemlerinin ve tasarımın çok ilerlemesi ile birlikte günümüzde artık aydınlatma sistemlerinde alternatif bir hayli fazladır. Yatak odalarında doğru bir aydınlatma için ise genelde sarkıt avizeler, baş ucu komodini abajurları ve yatak başı lambaları kullanılır. Bu avize ve lambaların her biri farklı bir amaç için kullanılacağından çok faydalıdır.

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Yatak odanızda bir kaç farklı modelde aydınlatma sistemi kullanmalısınız. İlk olarak güçlü bir ışık ve aydınlatma alacağınız yatak odası avize modellerinden bir tanesi tavanınızda mutlaka bulunmalı. Buna alternatif olarak gece lambası görevi görebilecek ve ya akşam kitap okumak için kullanabileceğiniz okuma lambası şeklindeki hafif, göz yormayan bir ışık veren aydınlatmalarda yatağınızın çevresinde bulunmalı. Bayanların makyaj yaparken kullanacakları aynalı masanın çevresine orta güçte aydınlatma sağlayan ampüller ve varsa baş ucu komodininiz üzerinde küçük dekoratif abajurlar da yine farklı ihtiyaçlarınız için tercih edebileceğiniz aydınlatma sistemleri olarak tercih edilmelidir. 

Seveceğiniz avize modelleri