Banyo Aplik Modelleri

Banyo Aplik Modelleri

Kategori: Avize Genel Konular (2.Bölüm) Okunma: 7331

Banyonuz evinizin önemli odalarından biridir, ancak malesef çoğu zaman banyo aydınlatmalarına yeteri kadar önem verilmez. Konu odaların aydınlatmasına gelince nedense banyolar en az önem verilen mekanlar olur. Bir çok insan aydınlatma dekorasyonu yaparken banyoya ekstra para harcamaktan kaçınır. Aydınlatma için ayrılan bütçenin neredeyse tamamı salon, oyurma odası ve mutfak için harcanır. Banyolarda ise tavanda yer alan tek bir lamba tüm mekanı aydınlatmak için yeterli görülür.

Banyolar günümüzde çeşitli dekoratif ürünler ile kullanış olarak rahatlama ve enerji depolama alanı haline geldikçe aydınlatma sistemleri de çok daha önemli bir konu oluyor. Eğer banyo aydınlatmanızı düzgün yapabilirseniz, bunun size güzel bir geri dönüşü olacaktır. Unutmayın ki her güne banyoda başlar ve yine günü banyoda noktalarsınız.

Banyonuzda doğru bir aydınlatma dekorasyonu yapmak için önce amaca göre çeşitli bölümlere ayırın. Duş aldığınız alan, traş olunan bölüm veya makyaj yapılan yerlerin daha güçlü aydınlatılması gerekirken, banyonun geri kalan bölümleri genel ambiansı değiştirmeden aydınlatılması uygun olur.

Banyo Aplik Modelleri

Banyonuzdaki aynanın çevresine yerleştirilen aplikler makyaj yapmak yada traş olmak gibi kişisel bakım işlerini halletmek için kullanıldıklarından daha fazla tercih edilirler. Bu konuda yapılan en önemli yanlış aplikleri doğrudan aynanın üstüne koymaktır. Bu tür bir aydınlatma yüze gölge düşürür ve aynaya bakan kişi yüzünü tam göremez. Bunun için Aplikleri aynanın her iki yanına konumlandırarak ışığın yüzünüzü tam aydınlatmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak bazı aplik modellerinin ebatları ve tarzları nedeniyle bunları aynanın kenarına koymak da bir çözüm olmayabilir. Bu durumda aynanın üzerine yerleştirilmeleri gerekir. Eğer Apliğin ayna üzerine yerleştirilmesi gerekiyorsa yerden 190 ila 205 cm yukarıda konumlandırılması, en az 150 wattlık bir ampül kullanılması ve ortalama 60 cm uzunluğunda bir parçanın üzerinde durması ihtiyaç duyulan ışığın doğru şekilde dağılmasına yardımcı olacaktır.

Seveceğiniz avize modelleri