Avize Modellerini Doğru Asmanın Önemi

Avize Modellerini Doğru Asmanın Önemi

Kategori: Avize Genel Konular (2.Bölüm) Okunma: 5392

Sarkıt Avize Modelleri aydınlatma dekorasyonunun en önemli araçları haline geldiler. Evinizin hemen her odası için uygun bir tane Avize Modeli bulmanız artık çok mümkün. Hangi oda için hangi model Avize seçmeli ve Avizenizi hangi yükseklikte asmalı gibi birkaç önemli sorunun cevabı ile ilgili doğru bilgiler sayesinde Avizeleri kullanarak dekorasyona hareket katmak çok kolay.

Salonunuzun yemek yenen bölümünde ya da mutfakta masanın üzerinde konumlandırılan Avize Modelleri görsel olarak çok şık bir atmosfer sağlamakta. Bu tarz aydınlatma sistemleri masada oturanlar için ihtiyaç duyulan ışığı sağladıkları gibi aynı zamanda yemek sırasında istediğiniz ambiansı yaratmanıza da yardımcı olurlar. Yemek masası üzerine asılacak Avize için doğru yüksekliğin masanın 70 – 80 cm üzeri olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu ölçü tercihlerinize, odanın sahip olduğu tavan yüksekliğine ve kullanacağınız Avize Modeline bağlı olarak bazı küçük farklılıklar gösterebilir ancak ortalama bir değerdir.

Yemek masası aydınlatması için Avize asarken gösterişli bir Sarkıt Avize ile dikkat çekici bir görsellik elde edebilirsiniz. Bunun yanında ilgi çekici bir başka uygulamada uzun dikdörtgen yemek masası üzerine birden fazla Avize kullanmak olabilir. Bu şekilde hem masayı tamamen aydınlatmış olur hem de çok başarılı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Evinizdeki bir odaya Avize asarken ithiyacınız olan aydınlatmayı ya da dekorasyona uygun bir ambians yaratmayı istiyor olabilirsiniz. Ancak her iki durum içinde çok kullanışlı bir yol olan dimmerli anahtarlar kullanabilirsiniz. Dimmerli anahtarlar, ışığın şiddetini kendi istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz genellikle çevirmeli elektrik dümeleridir. Bu sayede ister sadece aydınlatma isteyin ya da özel bir ambians peşinde olun her iki durumda da dimmer işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Sarkıt Avize Modellerini tavan yüksekliğini doğru hesaplayarak kullanmak önemlidir. Alçak tavanlı evlerde Avizenin yüksekliği doğru hesaplanmaz ise istenmeyen kazalara yol açılabilir. Hem Avizeye çarpma riski olmayacak hem de Avizenin ışığı gözünüzü rahatsız etmeyecek bir yükseklik ayarı yapmalısınız. Yüksek tavanlı odalarda ise Avizenin aşırı yükseğe konumlandırılması Avizenizin görünür alan dışında bırakır. Bu da güzel Avizenizin dekorasyona olan dokunuşunu etkisiz bırakır.

Antrelerde Taşlı Avize kullanımı, yaratacakları çeşitli gölge ve ışık oyunları nedeniyle evinizin girişinde etkili bir görsellik elde etmenizi sağlayabilir. Renkli Taşlı Avize Modelleri şu aralar antreler için en çok tercih edilen aydınlatma modeller arasında. Evinizin diğer odalarında olduğu gibi antrede de Avize asma yüksekliğine çok önem verin. Özellikle palto, ceket giyip çıkarılırken eller kollar hep havadadır. Lambanızı yolunuza çıkmadığına emin olacak şekilde asmalısınız.

En az evinizin diğer odaları kadar koridor aydınlatması da çok önemlidir. Koridorlarda aynı tarz bir kaç Sarkıt Avize Modeli kullanmak harikalar yaratabileceğiniz bir tercih olacaktır. Birbirini takip eden peş peşe asılmış Avize Modelleri evin bu karanlık köşesini bambaşka bir gözle görmenizi sağlayabilir. Koridorlarda genellikle sürekli ayakta ve hareket halinde olacağınızdan Avizeleri çok alçak asmamaya dikkat edin. Hole açılan kapı varsa yine aynı şekilde kapılarla lambaların çarpışmadığına ve gerekli mesafenin bulunduğuna emin olun.

Seveceğiniz avize modelleri