Salon Aydınlatmaları için Avize Modeli Önerileri

Salon Aydınlatmaları için Avize Modeli Önerileri

Kategori: Eviniz İçin Avize Seçimi (3. Bölüm) Okunma: 6867

Salonlar evlerimizin aydınlatma konusunda en önemli yaşam alanlarından biridir. Salonda hangi Avize Modelini kullanacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, yazımızdaki tavsiye ve öneriler size yardımcı olacaktır.

Salonlar evde en çok zaman geçirilen odaların başında gelir. Televizyon izlemek, konuklarınızı ağırlamak ya da yemek yemek için genellikle evde salonlar kullanılır. Bu sebeple salonda değişik Avize Modelleri ve aydınlatma elemanlarını bir arada kullanmak bize ihtiyacımız olan aydınlatmayı vereceği gibi dekoratif olarakta görselliği zenginleştirecektir. Yemek masası üzerinde farklı bir avize ve salonda tek başınıza vakit geçirirken size ihtiyacınız olan loşbir ışık verecek abajur gibi farklı ürünler bir arada kullanılarak salonda etkili bir aydınlatma sağlanabilir.

Avize Modeline karar verirken öncelikle sizin ve odanızın tarzınıza uygun bir Avize tercih etmeniz gereklidir. Bununla beraber görselliği ile dikkat çeken modellerle salonda etkileyici bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle salonun yemek masasının olduğu bölüm üzerine grup halinde kullanılan Sarkıt Avizeler en popüler aydınlatma dekorasyonlarından biridir. Salonun değişik bölümlerinde kullanılan aydınlatma ürünleri mutlaka aynı olmak mecburiyetinde değil. Ancak uyumlu bir görsellik için renk, malzeme ve stil niteliklerini birleştirerek birbirini tamamlayacak Avize Modellerini tercih edebilirsiniz.

Eğer salonu yeni dekore etme işlemine başladıysanız aydınlatma elemanlarının konulacağı yerlerin nereler olacağını önceden belirleyip hem prizleri hem de aydınlatma düğmelerini buna göre ayarlayabilirsiniz. Bu sayede sonradan sorun teşkil edebilecek kablo uzatmak ya da avizeyi ortalayacak şekilde masayı yerleştirmek gibi durumları yaşamazsınız. Aydınlatma düğmelerinde hakimiyeti size verecek olan dimmerli anahtarları tercih etmeniz salonun atmosferine istediğiniz zaman müdahele edebilme şansını size verecektir. Işığın aydınlatma gücünü kendi ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz an kolayca ayarlayabilirsiniz.

Salonda yapılan en büyük aydınlatma hatalarından biri de sadeve bir Avize asmakla yetinmektir. Siz bu hatayı yapmayıp mutlaka salonun farklı köşelerinde farklı amaçla kullanılabilecek çeşitli aydınlatma kaynakları kullanmayı ihmal etmeyin. Ana aydınlatma kaynağı olan Avizenizin dışında karanlık köşeleri aydınlatmak için ayaklı lambader modelleri, duvar aplikleri, okuma lambası, abajur benzeri farklı dekoratif aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Salon aydınlatma sistemlerinin önceliği tabiki mekanı doğru aydınlatıp görebilmeyi sağlamaktır ama aydınlatma kaynakları sadece bu amaçla kullanılmaz. Duvardaki tabloyu aydınlatarak esere ayrı bir görsellik katmak ya da tavana vuran spotlarla salonu daha ferah göstermek için de çeşitli aydınlatma ürünlerinden faydalanmalısınız. Küçük bir salonun dört köşesini de aydınlatarak odayı daha geniş göstermek mümkündür. Işığı farklı yönlerde yansıtan aplikler düz duvarları hareketlendirebilir.

Seveceğiniz avize modelleri