İade ve Değişim Koşulları

Garanti, Arıza ve İade İşlemleri :

www.avizemoda.com, satışını yaptığı tüm ürünlerin varsa garanti belgelerini Müşteriye ulaştırmakla yükümlüdür. Satın Almış olduğunuz ürünün faturası garanti belgesi yerine geçmektedir.

Satışını yapmış olduğumuz tüm ürünler minimum 2 Yıl Garantili olup kumanda, cam parça gibi malzemeler garanti kapsamı dışındadır. Müşteri ürünün kullanım kılavuzundaki kullanım şartlarına uymakla yükümlüdür, kullanım hatalarından doğan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Garanti süresi içerisinde ürünü arızalanan Müşteri öncelikle ürün yetkili ithalatçısından veya imalatçısından yapması gereken işlemler konusunda bilgi alacaktır. İthalatçı veya imalatçı eğer ürünün www.avizemoda.com aracılığı ile kendilerine ulaştırılmasını talep ederse, Müşteri tüm garanti sorumluluklarını yerine getirerek ürünü www.avizemoda.com'ye ulaştıracaktır. İthalatçı veya imalatçı firmanın iade alınması için onay verdiği tüm ürünler www.avizemoda.com tarafından iade alınacak, yerine yeni ürün Müşteri’ye gönderilecek veya ürün bedeli iade edilecektir. İthalatçı veya imalatçı firma tarafından ürünün onarılmasına karar verilmesi durumunda onarılan ürün www.avizemoda.com tarafından Müşteri’ye sevk edilecektir. Alışveriş yapıldıktan sonraki 15 gün içerisinde arızalanan ürünün kargo bedeli www.avizemoda.com tarafından karşılanır. Bunun dışında tüm iade, arıza ve sevk işlemlerinde sevkiyat, sigorta, vergi, banka komisyonu v.b. gibi masraflar Müşteri’ye aittir.

 

Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

www.avizemoda.com’de iade işlemleri çok kolay. İade etmek istediğiniz ürünü Sürat Kargo aracılığıyla hiçbir ücret ödemeden aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

İade kargo Firması: SÜRAT KARGO
İADE KARGO CARİ KODU: 1255590300

İade Adresi: “Esentepe Mh. 286 Sk. No:6/A Sultangazi-Küçükköy”

İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla Sürat Kargo (1255590300) CARİ KOD ile karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz indirim kuponunuz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.

 

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür, www.avizemoda.com bu süreyi müşterileri için 15 güne uzatmıştır. İade işlemlerinizi ürün teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade gerçekleştirebilirsiniz."

 

Hangi Şartlarda Ürünleri İade Edemiyorum?

2.) İade alınacak veya değiştirilecek ürünün, GARANTİ KOŞULLARI bölümündeki şartlara tamamen uyması gerekmektedir.
3.) Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını tazminle yükümlüdür.
4.) Teslim aldığınız ürünün iade süresi dolana kadar, ürünün ticari değerinden kayıba uğramaması için ambalajını saklamanız gerekmektedir. ambalajı hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

 

İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

İade Adresi: “Esentepe Mh. 286 Sk. No:6/A Sultangazi-Küçükköy”

 

İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?

İade talebiyle www.avizemoda.com’ye gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

 

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra avizemoda.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve avizemoda.com’un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

 

Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda İade Sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.

 

Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için buraya tıklayın ya da info@www.avizemoda.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.