Masa Lambası ve Abajürler

Masa Lambası ve Abajürler

Kategori: Eviniz İçin Avize Seçimi (2. Bölüm) Okunma: 931

Odalarımızın olmazsa olmaz aydınlatma ekipmanlarından biri de Masa Lambası ve Abajürlerdir. Salonlar, oturma odaları, yatak odaları, koridorlar, antreler ve çocuk odaları gibi neredeyse evin her bölümünde ve odasında rahatlıkla kullanılabilirler. 

Çocuk ile yaşlıların kaldığı odalarda ve ya evin farklı odalarında kullanılan Masa Lambası ve Abajürler çok işlevsel ve aynı zamanda evinize zevk katan dekoratif ürünlerdir. Ayrıca çalışma odaları, salon, oturma odaları ve çalışma odalarında da hem kullanışlı olmaları hem de dekorasyonun tamamlayıcı öğesi olarak tercih edilirler.

Masa Lambası ve Abajürler Nerede Kullanılır?

- Yatağın odasında odanın ve yatağın konumuna göre baş ucu komidinlerinin üstüne yerleştirilecek birer Abajür oda içinde size büyük konfor sağlayacaktır.

- Uyumadan önce kitap okumak gibi bir alışkanlığınız var ise yatak odanızda yatağınızın iki yanında bulunan komidinlerin üstüne yerleştireceğiniz birer Masa Lambası ile uyku öncesi kitap okuma keyfinize zevk katabilirsiniz. Ayrıca yatağınızdan sadece yarım metre mesafede olan Masa Lambasını kapatmanız için yatağınızdan çıkmanıza gerek kalmaz.

- Çocuklar ve evimizde kalan yaşlılar için geceleri odalarda ışık bulundurmak önemlidir. Gece geç bir vakitte uyandıkları zaman karanlık bir evde kalmak çocukları korkutacağı gibi evin başka bir bölümüne gitmek isteyen yaşlılar içinde bir sorun oluşturacaktır. Bu nedenle yatak odalarında olduğu gibi evin değişik bölümlerinde de Masa Lambaları ve Abajürler kullanılabilir.

- Evde çalışıyorsanız ya da evinizde bir çalışma odanız varsa masanıza yerleştireceğiniz şık bir dekoratif Masa Lambası ile odanızın atmosferini değiştirebilirsiniz.

- Salon ve oturma odalarında kullanacağınız dekorasyonunuza ve oturma takımlarınıza uygun bir Abajür hem günün yorgunluğunu atmak hem de koltuğunuzda otururken gazete veya dergi okumak için kullanılabilir.

- Evinizin uzun bir koridoru varsa ve koridorunuzun genişliği yeterli ise modern bir Abajür ile koridorunuzu aydınlatabilirsiniz. Koridorda loş ve düşük ışık veren bir Abajür tercih ederseniz gece boyu açık bırakabilir ve sizin, çocuklarınızın veya evdeki yaşlıların gece evde yürüme ihtiyaçları olması durumunda karanlık bir ortamda kalmamalarını sağlayabilirsiniz.

Bu yazı ile alaklı ürünler aşağıda listelenmiştir.