Duygularınızı Harekete Geçirecek Aydınlatma Seçenekleri

Duygularınızı Harekete Geçirecek Aydınlatma Seçenekleri

Kategori: Avize Genel Konular (2.Bölüm) Okunma: 838

Aydınlatma Seçenekleri, mekanın tüm ambiansını değiştirir. Romantik bir akşam yemeğinde bu nedenle masa aydınlatmasına çok daha önem veriliyor. Çünkü doğru bir aydınlatma duygularınızı tam olarak yansıtıyor. Öncelikle romantik bir atmosfer istiyorsak beyaz ışığı tamamen seçenekler arasından çıkarmamız gerekiyor. Beyaz ışıklar duygusallığı dışa vurmayı zorlaştırır ve sizi içinize kapatır. Bu nedenle romantik bir ortamda mutlaka loş bir sarı ışık veren avize modelleri yada aplikler kullanmak etkili olacaktır.

 

 

Özetle bu yazımızda evinizde romantik bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacak  aydınlatma seçeneklerinden bahsedeceğiz. 

Lambader Varsa Romantizm Var

Halk arasında yer lambası olarak da adlandırılan Lambader Modellerinin çoğu oynatılabilen başlıklarıyla kullandığınız mekandaki ışığın gücünü, şiddetini ve yönünü ayarlamanıza imkan verir. Özellikle salonlar için tercih edilen ahşap başlıklı lambaderlerin yanında çelik gövdeli, hasır ve LED lambaderler de çok şık ve istediğiniz romantik ortamı yaratmanızda size yardımcı olacak Aydınlatma Seçenekleridir.

Aplikler ile Nostalji Yaratın

İhtiyacınız olan loş ışık ile birlikte evinize nostaljik bir ambians de sağlayacak olan kristal taşlı Aplik Modelleri ile duygularınızı harekete geçirmemek mümkün değildir. Bunların yanında ayrıca sedef döküm Aplik Modelleri de mekanın ve sizin bütün duygularını değiştirecek bir aydınlatma seçeneği. İstediğiniz ve ihtiyacınız olan ortamı yaratmak için sadece bir ya da birkaç tanesini yakıp loş bir atmosfer oluşturabileceğiniz Aplikler kullanıldıkları mekana aynı zamanda huzur da verirler.

Yatak Odalarında Abajurlar

Yatak odanız için pastel tonlarının hakim olduğu abajurları tercih edebilirsiniz. Uçuk pembe, bej ve krem renkli abajurların yanında kırmızı ve bordo abajurlar da içinizdeki hassas duyguları tutkulu bir şekilde ortaya çıkaracak aydınlatma seçenekleridir. Ancak klasik bir romantizim anlayışınız varsa o zaman püsküllü, taşlı veya saçaklı abajurlarda sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Kağıt Lambalar İyi Birer Alternatif

Son yılların dekorasyon trendleri arasında minimal dekoratif aksesuarlar çok ön planda karşımıza çıkıyor. Bunlardan biride Kağıt Lambalar. Hem tavanlar için hem de ayaklı lamba olarak modelleri bulunun Kağıt Lambalar daha sade bır atmosfer isteyenlerin tercihi olabilirler. 

Bu yazı ile alaklı ürünler aşağıda listelenmiştir.