Armatür Modelleri Kullanarak Bahçe Aydınlatması

Armatür Modelleri Kullanarak Bahçe Aydınlatması

Kategori: Eviniz İçin Avize Seçimi (3. Bölüm) Okunma: 1416

Bahçeler yaz veya kış farketmeksizin her mevsim kullanılabilen çok özel mekanlardır. Sadece gündüz vakitlerinde değil, hava karardıktan sonra da bahçe kullanım için size ayrı bir ambiyans yaratma imkanı veren bir alandır. Kullanacağınız doğru Armatür Modelleri ile bahçenizde harikalar yaratabilirsiniz. Eğer bahçenizi akşamlarıda kullanmak istiyorsanız aydınlatmasıyla ilgili bilmeniz gereken bazı önemli detaylar var.

Bahçe aydınlatması ve evinizin iç aydınlatması arasında farklılıklar vardır. Öncelikle bahçenin bir dış mekan olduğunu unutmayın. Bahçelerde kullanılacak aydınlatmanın gözünüzü alacak ve yoracak kadar güçlü olmamasına dikkat edin. Bahçe aydınlatmasında kullanacağınız Armatür Modelleri loş bir görünüm sağlamalı ve sadece bahçenin sizin istediğiniz özel bölümlerini aydınlatmalı.

Bahçenizde şık bir ambiyans yakalamak istiyorsanız seçeceğiniz Armatür Modeli mutlaka bahçenizin genel görünümü ile uyumlu olmasına dikkat edin. Yanlış bir Armatür Modeli seçimi ile bahçenizde hiç bir zaman istediğiniz havayı yakalayamazsınız.

Bahçenizde ağaçlar bulunuyorsa ve aydınlatmayı ağaçlar üzerinden yapmak istiyorsanız seçeceğiniz Armatür Modeli ayrı bir önem gerektirir. Bu durumda öncelikle ağacın yüksekliğini dikkate almanız gerekir. Ve tabi ağacın cinside aydınlatmada kullanılacak Armatür Modeli seçimi için çok belirleyici bir konuma sahiptir. Örneğin iğne yapraklı çam ağaçları ışığı yutar ve aydınlatmayı engeller. Bu nedenle eğer bahçenizde iğne yapraklı çam ağaçları bulunuyorsa bahçe aydınlatmasını yerden yapmayı denemelisiniz.

Bahçe aydınlatmasının önemli bölümlerinden biri de yürüme yoludur. Yürüme yolu aydınlatmasında diğer alanlarda kullandığınız Armatür Modellerinizle uyumlu spot aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Bahçenizin geri kalan geniş çim bölümlerinde ise açılı spotlarla ya da yine farklı ama uyumlu Armatür Modelleri tercih ederek aydınlatabilirsiniz.

Bu yazı ile alaklı ürünler aşağıda listelenmiştir.