Sarkıt Avize Modelleri ve Kullanım Şekilleri

Sarkıt Avize Modelleri ve Kullanım Şekilleri

Kategori: Eviniz İçin Avize Seçimi (3. Bölüm) Okunma: 2203

Sarkıt Avize Modelleri çoğunlukla kullanıldıkları mekanın merkez noktasına tekli olarak asılır. Mekanda loş kalmış köşeler ya da isteğe bağlı olarak ışıklandırılması gereken bölümler var ise bu bölümlerin aydınlatılmasında abajur ya da lambader tercih edilebilir. Ancak bu durum aydınlatma dekorasyonunda bir kural değildir. Grup halinde kullanılan Sarkıt Avize Modelleri kimi zaman dekorasyona ayrı bir ambians kattığını bir çok defa görmüşüzdür.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse özellikle yemek masası üzerinde çift olarak kullanılan Sarkıt Avizeler ev dekorasyonunda çok sık rastlanılan bir uygulamadır. Salonda misafirlerinizi konuk ettiğiniz zamanlarda hem yemek masanıza güçlü bir ışık vererek masanın görselliğini yükseltir hem de Avizelere yapılan bu vurgu tasarım olarak yemek odasını oturma grubundan ayrı bir mekan olarak görülmesini sağlar. 

Sarkıt Avizeler banyolarda da kullanılabilir. Küvet üzerine kulanılacak iki adet Sarkıt Avize her zaman rastlanmayan bir tasarım olsa da mekana katacağı dekorasyon çizgisine bakarak akılda bulundurulması gereken bir aydınlatma seçeneği olarak tercih edilebilir. Metal armatür ve dolap kulplarına uygun olarak fazla göze batmayan ve banyonun sadeliğini bozmayan bir çift Sarkıt Avize banyonuza farklı bir görsellik katacaktır.

Kristal Avize Modelleri klasik dekorasyonun vaz geçilmez aydınlatma unsurlarıdırlar. Ev ve mekanların tasarımına muhteşem bir görsellik ve lüks bir görünüm katarlar. Özellikle ebat olarak büyük salonlarda bir arada kullanılacak 2 yada 3 görkemli Kristal Avize odaya ihtişam katacaktır. Ancak böyle ihtişamlı bir tasarım yapacaksanız salonunuzda bulunan diğer dekoratif unsurların Avizeleriniz ile uyumlu ve simetrik bir düzene sahip olmalarına çok dikkat etmelisiniz. 

Sarkıt Avizeleri salonun renkleri ya da desenleriyle harmonik bir şekilde kullanabileceğiniz gibi kendi stiliniz ile uyumlu olacak ve sizi yansıtacak farklı metaryellerden üretilmiş sıra dışı Avizeleride de kullanmayı düşünebilirsiniz. Ancak unutulmamalı ki bu tarz iddialı aydınlatma tercihleri yüksek tavanlı ferah odalarda çok daha kullanışlı olurlar. Bu şekilde fazla göze batmazlar ve ev dağınık ya da kalabalık görülmez.

Sarkıt Avizelerin bir başka kullanım şekli ise esas aydınlatma için tavana spot lambalar kurulduktan sonra tarz olarak bir kaç çift Sarkıt Avizeyi bir arada tercih etmektir. Bu sayede spot ışıkların yarattığı soğuk ve resmi ortamı Sarkıt Avizelerin sıcaklığı ve samimiyeti ile dengeleyebilirsiniz.

Bu yazı ile alaklı ürünler aşağıda listelenmiştir.