Kristal Taşlı Avizeler ve Sarkıt Avizeler

Kristal Taşlı Avizeler ve Sarkıt Avizeler

Kategori: Eviniz İçin Avize Seçimi (3. Bölüm) Okunma: 2731

Evlerde misafir konuk etmek için en çok salonlar kullanılır. Bu nedenle salonlar her zaman göz önündedir ve aydınlatma seçeneklerinin doğru seçimi çok önemlidir. Hem kullanışlı bir salon hem de şık bir görüntü elde etmek için en çok tercih edilen aydınlatma üniteleri Kristal Taşlı Avizeler ve Sarkıt Avizeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Salon'da avize seçimi yapmadan önce salonunuzu hangi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanacağınıza kara vermelisiniz. Sadece tek bir Kristal Taşlı Avize kullanmak salonun her bir köşesine ışığı orantılı olarak yayamayacağı için sizin ihtiyacınızı tek başına karşılıyamayabilir. Bu neden ile salonun oturma bölümü için Kristal Taşlı Avize kullanırken, yemek yenecek bölümde Sarkıt Avize kullanmayı tercih edebilirsiniz.  

Salonunuzun oturma bölümünde Kristal Taşlı Avize ile elde edeceğiniz aydınlatmanın yanı sıra ihtiyaç duymanız durumunda yemek bölümünde kullandığınız Sarkıt Avize ile birlikte kullanıp ekstra ışık elde edebilirsiniz. 

Salonda bazen ihtiyaç durumuna göre loş ışık kullanmak gerekebilir. Böyle durumlar için salonda kullandığınız Kristal Taşlı Avizeler ve Sarkıt Avize modelinizle uyumlu bir Abajür tercihi işinizi görecektir. Ayrıca salonu oturma odası olarak günlük kullanım içinde tercih ediyorsanız böyle zamanlarda aydınlatma için sadece Abajür kullanıp  misafir ağırladığınız zamanlarda tavan aydınlatmasını da ekstra açabilirsiniz. Bu sayede elektrikten de tasarruf edebilirsiniz.

Salonun yemek bölümü için seçeceğiniz Sarkıt Avize vereceği ışık gücü bakımından önemlidir. Sarkıt Avize seçerken sizin ve misafirlerinizin yemek sırasında tüm malzemeleri rahatlıkla göreceği derecede bir ışık veren avize seçmeye dikkat edin. Çok loş bir ışık veren Sarkıt Avize yemek sırasında konforlu bir ortam yaratmayacaktır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar ışıltılı bir Sarkıt Avize modeli seömeye özen gösterin.

Bu yazı ile alaklı ürünler aşağıda listelenmiştir.