LED Aydınlatma ve Avize Uygulamaları

LED Aydınlatma ve Avize Uygulamaları

Kategori: Avize Genel Konular (2.Bölüm) Okunma: 2161

LED Aydınlatma ve Avize Uygulamaları hafif bir malzeme olan alçıpan ile yapılan asma tavanlar, ek duvarlar ve duvar nişleri kullanılarak evlerde inanılmaz tasarımlar yapılmak için son dönemlerde çok tercih ediliyor. 

Ev dekorasyonunda ziyaretçiler üzerinde ilk etkiyi yaratacak yer olan antrede LED Aydınlatma modellerinden birini tercih ederek etkileyici bir ambians yakalamak mümkün. Değişik LED Avize ve Aydınlatma uygulamalarından antrenin yapısına ve evin dekorasyonuna uygun bir tanesi seçilebilir.

LED Aydınlatma Sistemleri, alçı malzemeden yapılan duvarların ya da asma tavanın ardına gizlenerek evin giriş bölümüne çarpıcı bir görsellik katabilir. Gizli aydınlatma diye adlandırılan bu sistem ile aynı zamanda antredeki aynayı, duvardaki tabloyu ya da portmantoyu da bu şekilde aydınlatmak dekorasyonu daha zengin ve etkileyici gösterecektir. 

Ev dekorasyonunuzun modern yada klasik tarzda olması LED aydınlatma kullanmanıza bir engel teşkil etmez. LED aydınlatma sistemleri ve Avizeleri ile pek çok değişik tarzda tasarım yapılabilir. Hatta Led aydınlatma ile yaratacağınız dekor tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Antrenizin tavanına yıldızlı bir gece gibi masalsı bir görsellik kazandırabilirsiniz. Alçıpan duvarların arkasına gizlenecek olan kablolar aydınlatmanın ve dekorun gösterişini bozmaz ve kablo kirliliği önlenir.

Antrenin tasarım yapısı, tavanın yüksekliği, duvarların genişliği gibi önemli detaylar nasıl bir LED uygulama tercih etmeniz gerektiği konusunda limitlerinizi belirlemenize destek olur. LED aydınlatma dekorasyonu için yardım alacağınız ustalarla veya firmalarla bu konuları detaylı görüşebilirsiniz.

LED Aydınlatma Fikirleri

Evinizin girişinde bulunan Portmanto ve ayakkabılığın LED ile aydınlatılması şu aralar sıkça karşılaşılan ve genelde modern tasarımlardaki antrelerin dekorasyonunda kullanılan bir aydınlatma şekli. Antredeki dolap, ayna, ayakkabılık, portmanto gibi eşyaları üstten ya da alttan LED aydınlatma uygulamaları ile ışıklandırabilirsiniz. Hatta farklı renkler kullanarak dekorasyona hareket katabilirsiniz.

Özellikle eviniz alçak bir tavana sahipse LED aydınlatma ile evinizin odalarında sarkıt lamba tercih mecburiyeti ortadan kalkar. Bu da tavanın daha yüksek algılanmasını sağlayacaktır.

Antrede eğer ayna ya da portmanto gibi aydınlatmaya uygun eşyanız yoksa, kapı üzerinde LED aydınlatma kullanmayı düşünebilirsiniz. Eve girişte bu aydınlık oldukça da işlevsel olur.

Açık renk boyalı duvarlara sahip olan bir antreyi spotlar ve LED aydınlatma ile tasarladığınız zaman son derece ferah ve olduğundan çok daha büyük görünen bir girişe sahip olursunuz.

Eğer tavan yüksekliğiniz elverişliyse, antredeki LED aydınlatmanızı bir de avize veya sarkıt lamba ile destekleyebilirsiniz.

Ev dekorasyonunuz klasik tarzda olsa bile LED aydınlatma uygulamalarını antrenizde tercih edebilirsiniz. Tavana yapılacak dekoratif bir alçı göbek ile çok da şık bir düzenleme elde edebilirsiniz.

Bu yazı ile alaklı ürünler aşağıda listelenmiştir.